Miesiąc miodowy jak sama nazwa wskazuje to MIESIĄC, dlatego też jedziemy na miesiąc, albo i dłużej, w Alpy na naszych rumakach...
Blog > Komentarze do wpisu

Sobota - dzień XX

Dziś przed nam świetna zabawa. Wybieramy się na canyoning.

Stroje wyjątkowo twarzowe, ale bezpieczeństwo najważniejsze.

Bliźniaki dziwolągi :)

Zdjęć z wyprawy nie mamy. Nasz aparat by tego nie przeżył, a jakoś nie dogadaliśmy się z naszym przewodnikiem, który miał nam zdjęcia robić, ale jakoś nie robił :(

Nam zostają bogate wrażenia w pamięci, a ciekawym, jak to wygląda, polecamy wpisać w google hasło canyoning.

Można też wejść na stronką firmy, która nam to organizowała, gdzie są filmy z canyoningu: http://www.funtrip.fr

Nasze wrażenia po canyoningu.

Co robiliśmy?

Generalnie szliśmy wzdłuż strumienia w wąwozie. Trwało to ok 3 godzin. Byliśmy ubrani w długie wzmacniane pianki, piankowe skarpety, mieliśmy kaski i uprzęże ze wzmocnionym tyłem.

Czasmi trzeba było przypiąć uprząż do liny i zejść po pionowej ścianie w dół.

Było też dużo taplania się w wodzie: pływanie, nurkowanie, skakanie do wody.

Na naszej drodze było parę miejsc, z których trzeba było zjechać w dół na pupie, a raz zjeżdzało się głową w dół prosto w piętrzący się wodospadzik i wiry :) 

Zaliczyliśmy też kilka skoków ze skały w dół do wody - na początku z 3, 5 i 7 metrów. Udało nam się również skoczyć z 10 metrów. Ten skok na prawdę robił wrażenie.

Wszystko to powtórzone kilka razy odbywało się w otoczeniu pięknej natury -skały, woda, zieleń doodkoła. Bosko :)

Dla kogo naszym zdaniem jest Canyoning?

- dla osób nie bojących się nowych wyzwań

- dla osób nie bojących się wody - liczne zanurzania głowy, nurkowanie, skoki do wody, pływanie

- dla tych, którzy nie mają lęku wysokości

- dla osób sprawnych fizycznie - trzeba wdrapywać się po skałkach, przeciskać się pod nimi, pływać, skakać

- dla tych, co lubią adrenalinę (szczególnie jeśli chodzi o skoki z wysokości do wody, o zjeżdżanie głową w dół i spuszczanie się po linie)

- dla tych, co nie posiadają makijażu, długich wypielęgnowanych paznokci, wymodelowanych pracowicie fryzur, tzn. mogą to wszytsko mieć, ale muszą liczyć się z tym, że po dwóch minutach wszytsko będzie zrujnowane.

Co nam zostało z 3 godzinnej wyprawy?

NIesamowite wspomnienia. Na prawdę żałowaliśmy, że to już koniec.

Na pewno kiedyś to powtórzymy, bo bawiliśmy się super.

Pamiątki Doroty: siniak na kolanie (nieudana pierwsza próba zjechania po linie w dół, tzn. lekkie zabujanie się i rąbnięcie kolanem w skałę), obolała pupa (zanim skoki do wody zaczęły wychodzić zupełnie na pionowo - skakać trzeba wyprostowanym- pupa zawadziła o wodę, co odrobinkę bolało) oraz naciągnięta szyja (zagadka, kiedy to się stało).

Dodatkowo Dorota zaliczyła dwa nieudane zamachy na naszego przewodnika, który asystował i pomagał przy trudniejszych momentach. Wrodzony talent Doroty do robienia sobie krzywdy, mógł zaowocować podwójnym kuku: raz gdy ześlizgnęła się na skałkach wprost na instruktora, który musiał łapać równowagę za ich dwójkę oraz kolejny raz, kiedy wdrapując się na skałę, złapała za zbyt cienką gałąź i gdyby nie refleks przewodnika, zepchnęłaby jego i siebie w dół.

Wrażenia z wyprawy opowiadaliśmy sobie przy pysznym francuskim winku.

A ponieważ mało było zdjęć z dnia dzisiejszego wklejamy, te które udało się pstryknąć z drogi podczas wycieczek po okolicy.We Francji nie ma prawie w ogóle skrzyżowań, wszędzie ronda. Właściwie każde inne - z zielenią, fontanną, figurkami. 


poniedziałek, 25 lipca 2011, dorotka_i_maciek

Polecane wpisy

  • Wtorek - dzień XXIII

    Dziś rozpoczynamy drogę powrotną do Polski. Do przejechania mamy prawie 2000 km. Planujemy korzystać z autostrad, aby do domu wrócić jak najszybciej i bezpieczn

  • Poniedziałek - dzień XXII

    Czas kończyć wizytę we Francji. Przed nami ostatni kurs Lazurowym Wybrzeżem i wizyta w Nicei oraz w Monako. Trasa kapitalna, widoki cudne, pogoda doskon

  • Czwartek - dzień XVIII

    Środowy filmik: A dziś Marsylia, drugie co do wielkości miasto we Francji. Dość ciężkie do przejazdu motocyklem. Z dużą ilością samochodów i ogromną ilością ws